ارس فایل » تحقیق استرس در دانش آموزان
تنها آرامش و سکوت سرچشمه‌ی نیروی لایزال است. (داستایوفسکی)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 11 حجم فایل (مگابایت) : 0.015 فرمت فایل : ورد نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">تحقیق استرس در دانش آموزان</span>

استرس در دانش آموزان

 

استرس :

 

يـکي از عـارضه هـاي جديد زندگي به سبک مـدرن، وجود استرس در محيط کار ميباشد. در طـول قـرن اخير، ماهيت کار کردن تغييرات گســترده اي را تجربه کرده است و هنوز هم ايـن تحولات با سرعت وصف ناپذيري در حال پيشـروي هستـنـد. دگـرگـونـي هـا در تـمـام عـرصــه هاي شـغـلـي، از مسئـولـيـت هـاي هـنـرمندان گرقته تا جراحان، کاملاً مـشـهـود بـوده و زنـدگـي شـغـلـي هـمـه افراد را تحت الشـعـاع قـرار داده انـد. هـيـچ کـس، در هيچ سمتي، از اين امر مستثني نبوده و چه يک مدير عامل و يا يک مدير فروش، همه و همه ملزم به رويارويي و پذيرش تغييرات هستند. روحيات انسان به گونه اي است که با بروز تغييرات، خواه نا خواه در او استرس ايجاد مي شود. استرس ناشي از فعاليت هاي شغلي همواره به عنوان تهديدي براي سلامت جسماني به شمار مي رود؛ اين امر همچنين سازماندهي زندگي او را بر هم ريخته و سلامت ارگان هاي مختلف بودن او را نيز به خطر مي اندازد.

 

استرس در دانش آموزان

 

استرس خيلي زود و از دوران کودکستان شروع مي شود . استرس بازي را به رقابت در ورزش و کوشش براي برتري و دوستي را به روابط اجتماعي تبديل مي کند .

به گفته يکي از کارشناسان دانش آموزان در وضعيتي قرار مي گيرند که بايد مرتباً پيشرفت کنند و آنها احساس مي کنند که از هيچ حمايتي برخوردار نيستند . کودکان در محيطي قرار گرفته اند که آنها را بخاطر خودشان نمي خواهند بلکه آنها را براي موفقيت هايشان دوست دارند همه اين عوامل استرس را مي سازند .

 

 استرس و ديسترس :

 

يک روانپزشک اطفال مي گويد : شما بدون استرس زنده نيستيد . او مي گويد درگير و تحت فشار بودن باعث مي شود که شما چيزهاي جديد را ياد بگيريد و مغز شما عملکرد خود را حفظ کند .

در تمام تئوريهاي اصلي يادگيري استرس وجود دارد اما اگر استرس با تکامل تداخل داشته باشد اين يک مشکل است. گاهي با استرس خيلي زياد اطفال کارآئي خود را از دست مي دهند .

اين يک مسير باريک و ظريفي است که والدين بايد تعادل را در آن حفظ کند از طرفي هر کودک نياز به محدوديتها و راهنمائي هاي متناسب با سن خود را دارد . و از طرف ديگر اغلب والدين مانع طي شدن روند طبيعي يادگيري مي شوند . يک متخصص تکامل کودکان مي گويد : براي اينکه کودکان وظايف خود را انجام دهند  نياز نيست آنها را تحت فشار قرار دهيم ولي همچنين مي گويد : بازسازي انگيزه دروني کودکان مهمترين نکته مي باشد .

 

منابع :

 

  1. ماهنامه علمي تخصصي پزشكي
  2. سايت پژوهشي تبيان
  3. وب سايت تخصصي مقالات ويكي پديا

 

فهرست

 

استرس   ۱

استرس در دانش آموزان       ۱

استرس و ديسترس :            ۲

پيشگيري از استرس مدرسه ۳

علائم استرس دبستان         ۴

دوره راهنمائي     ۶

دبيرستان ۷

راه حل              ۸

منابع      ۹

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :