ارس فایل » تحقیق بازاریابی چیست
عشق یعنی اراده به توسعه خود با دیگری در جهت ارتقای رشد دومی. (اسکات پک)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 33 حجم فایل (مگابایت) : 0.06 فرمت فایل : ورد فایل های موجود : word نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">تحقیق بازاریابی چیست</span>

تحقیق بازاریابی چیست

 

بازاریابی چیست

 

بسياري از مردم در مورد اصطلاح بازاريابي اشتباه مي كنند و آن را معادل فروش مي دانند؛ در صورتي كه فروش بخشي از بازاريابي محسوب مي شود. دليل اينكه مردم اين اشتباه را مي كنند اين است كه آنها از صبح تا شب با انواع و اقسام تبليغات تجاري روبرو هستند و به قول يكي از بزرگان علوم مديريت: امروزه مردم از ۳ چيز گريز ندارند، ماليات، مرگ و آگهي هاي تجاري. اگر كل بازاريابي را به كوه يخ تشبيه كنيم، فروش فقط آن قسمت بيرون آب است كه همه مي بينيم در صورتي كه فعاليتهايي قبل از آن صورت گرفته كه باعث اين فروش شده است. اگر نيازي مشتري و سليقه ي آنها به درستي تشخيص داده شود و بر اساس آن كالا طراحي و توليد شده و همراه آن قيمت گذاري و بسته بندي مناسب انجام گيرد همچنين در مورد برنامه هاي توسعه فروش سياست هاي رقابتي اتخاذ شوند، فروش كار بسيار ساده اي خواهد بود و كالا به راحتي فروش مي رود.در تمام كشورها كالاهايي وجود دارند كه اصطلاحاً به آنها كالاي داغ گفته مي شود، به طوري كه بازار بسيار گرمي دارند و به محض توليد و توزيع، مشتريان فراواني خواهند داشت و مشتريان در هر كجا و در هر شرايطي آنها را طلب مي كنند. مثالي مي زنم: اگر شما به فروشگاه شهروند برويد و دنبال كالاي خاصي بگرديد و از فروشنده جاي آن را سؤال كنيد و مثلاً او بگويد ۴ لاين بالاتر است، با توجه به تراكم و ازدياد جمعيت شما خودتان را به آن كالاي خاص رسانده و بر مي داريد. البته عوامل متعددي در موفقيت و يا عدم موفقيت يك كالا مؤثر است كه از آن جمله كيفيت، قيمت، نوع بسته بندي، نحوه برخورد پرسنل با مشتري، نحوه توزيع كالا، خدمات بعد از فروش، ايجاد انگيزه براي خريدار و… را مي توان نام برد.

نياز، عبارت است از حالتي احساسي كه محروميتي را در فرد پديد مي آورد كه آن محروميت خود موجب رنج و الم او مي گردد. اگر عمده نيازهاي بشر را نام ببريم مي‌توانيم به طبقه بندي مازلو اشاره كنيم. به اعتقاد مازلو اولين و مهمترين نياز انسان، نيازهاي فيزيولوژيكي هستند كه عبارتند از غذا، پوشاك و مسكن. هر انساني دوست دارد از بلايا ايمن و محفوظ باشد بنابراين نياز به ايمني دارد پس دومين نياز انسان، ايمني و تأمين است. از آنجا كه انسان موجوئدي اجتماعي و از فردگرايي گريزان است، دوست مي دارد در اجتماعات بوده مردم را دوست بدارد و دوست داشته شود و از اين رو خود را با ديگران پيوند مي‌دهد. پس نياز سوم انسان اجتماعي بودن اوست. او علاوه بر اين ها، نيازهاي ديگري چون قدر و منزلت و خودشكوفايي يا خوديابي نيز دارد در واقع مي خواهد خود و توان خود را به محك تجربه در بياورد. مي خواهد به جايي صعود كند كه جايگاه اصلي انسان است و مي خواهد از اين زندگي خاكي فراتر برود.

 

فهرست مطالب

 

بازاريابي چيست؟   ۱

نيازها     ۳

خواسته ها            ۴

مبادله     ۶

چگونه مي توانيد يك فروشنده حرفه اي شويد؟     ۸

آگهي هاي استخدام  ۱۲

عوامل مؤثر در فروش موفقت آميز      ۲۰

قيمت چقدر است؟   ۲۳

دريافت سفارش      ۲۷

فراموش نكردن مشتريان       ۳۱

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :