ارس فایل » تحقیق بزهکاری اطفال
ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 85 حجم فایل (مگابایت) : 0.2 فرمت فایل : ورد فایل های موجود : word نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">تحقیق بزهکاری اطفال</span>

تحقیق بزهکاری اطفال

 

 بزهکاری اطفال

 

کمترین درصد قتل را کشور اطریش با داشتن  درصد برای هر صد هزار نفر است.در این مورد که چرا جرائم افراد کم سن و سال در حال ازدیاد است , فرضیه های مختلفی ارائه شده است: عده ای ازدیاد جرائم را در سطح جهانی از اختصاصات جوامع متمدن دانسته و معتقدند که بشر به همان سرعتی که به سوی ترقی و تکامل صنعتی و مادی پیش می رود از معنویت دور شده و بالنتیجه به تبهکاری و قانون شکنی روی می آرود.عده ای نیز ازدیاد جرائم را محصول سستی اعتقادات دینی و مذهبی دانسته و معتقدند که علم, ایمان و عمل صالح موجبات رشد انسان را فراهم می سازد و آفای نظیر خودپرستی , حب دنیا یا دنیازدگی , غفلت , تکبر و خود برتر بینی, تقلید و شخصت زدگی , اکثریت زدگی و سخن بدون علم, پیروی از ظن و گمان , کتمان حق, مجادله با حق, هوی و هوسهای برونی, قساوت قلب, از خود بیگانگی, عناد جوئی, خودستائی سبب می گردند که انسان از رشد و کمال باز مانده و بالنتیجه به طرف بزهکاری سوق داده شود.برخی نیز معتقدند که جنگ علت اساسی ازدیاد جرائم ارتکابی اطفال و نوجوانان است. جنگ جهانی دوم باعث گردیده که در کلیه کشورهای طرف درگیر اعم از این که فاتح جنگ بوده و یا مغلوب دشمن شده اند, تعداد جرائیم اطفال و نوجوانان را افزایش دهد.اسارت ، خانه به دوشی, کار اجباری در پایگاههای دشمن و بالاخص فاصله عظیم بین توسعه مادیات و ترقی معنویات باعث تضاد فکری اطفال و خانواده آنان شده و اعتراضات اطفال ناشی از این تضادها به عناوین مختلف با رفتار ضد اجتماعی، از قبیل جرائم مختلف ، اخلال در نظم و آرامش ، اجتماعی، حالت بی قیدی، سرکشی، پرخاشگری ، ترک خانواده، اعتیاد و غیره را آشکار سازد.

بدین ترتیب ملاحظه می شود که بروز جنگ و مسائل ناشی از آن نمی تواند به عنوان تنها عامل منحصر به فرد افزایش جرائم اطفال و نوجوانان باشد و مسلماً عوامل مختلف دیگری وجود دارند که در ازدیاد آن بی تاثیر نخواهند بود. علمای جامعه شناسی  و جرم شناسی پیدایش انواع جرائم ارتکابی اطفال و نوجوانان را معلول عواملی نظیر: توسعه ناگهانی صنایع ، وسعت و گسترش غیر اصولی شهرها، برخوردهای ملل و اقوام گوناگون، در هم ریختن و از هم پاشیدگی خانواده ها، سست شدن پایه و مبانی مذهبیف اخلاقی و عوامل دیگری می دانند.تاریخچه اطفال بزهکار و نوجوانان در جوامع اولیه با سرگذشت غم انگیزی همراه بوده است . در این ایام به هیچوجه مسئولیت اخلاقی در بین نبود. مسئولیت آن زمان « مسئولیت مادی» بود، با این توضیح که اگر کسی مرتکب جرم عمدی می شد مستحق مجازات بود.خواه چنین شخصی از سلامت عقل بهره مند باشد یا خیر.و حتی در بسیاری از موارد مجازات جرائم غیر عمدی نیز شبیه جرائم عمدی بود.  از سن ۱۸ تا ۲۵ سالگی ، رشد عقلانی و جسمانی به حد کمال می رسد. در این دوره ، وضع روانی تا حدودی مشابه به دوره نوجوانی است. در سن ۲۵ سالگی، جوان دارای هدفی خاص و به فکر حفظ منافع خویش است و همین تکامل و پختگی و اهداف ، مسائلی را به دنبال آورده و او را احساساتی و عاطفی بار می آورد . در سنین ۲۵ تا ۳۵ سالگی فرد نیاز به اشتغال به کار و حرفه دارد.بدون تردید عوامل اجتماعی در بروز رفتار بزهکارانه جوانان تاثیر به سزائی دارد. مهمترین این عوامل عبارتند از محرومیت های اقتصادی ، اجتماعی ، تاثیر شرایط خانوادگی، تاثیر گروه همسالان و غیره . پژوهش های انجام شده نشان می دهد که « فرآیند ها و سیستم خانواده » یکی از عناصر بسیار مهم در رفتارهای بزهکارانه جوانان است.  به ویزه فعالیت های مجرمانه پدر یا مادر و یا برادران و خواهران، خطر افزایش بزهکاری را در اعضای جوان خانواده افزایش می دهد.

 

فهرست مطالب

 

بزهکاری اطفال     ۱

مقدمه     ۱

الف- تحولات تاریخی          ۹

دوم- شرایط مسئولیت اطفال در مذاهب ۱۲

بخش دوم- مسئولیت کیفری اطفال از نظر قانونی ۱۶

الف- محدوده سنی از نظر جرم شناسی  ۱۷

اول- دوره طفولیت ۱۷

دوم – دوران نوجوانی         ۱۹

سوم – دوره جوانی ۲۲

بخش سوم – عکس العمل جامعه در قبال اطفال بزهکار پس از پیروزی انقلاب اسلامی    ۲۳

۱- حد بلوغ چیست ۲۴

۲- حد رشد چیست؟ ۲۵

۳- حد تمیز و عدم تمیز در اطفال چگونه است؟   ۲۶

ایراد صدماتی بدنی ۳۰

ارتکاب سایر جرائم غیر از صدمات بدنی           ۳۱

پرداخت جبران خسارت ناشی از ارتکاب جرم     ۳۲

نحوه انتخاب قاضی اطفال     ۳۳

نحوه انتخاب مشاورین دادگاه  ۳۴

انجام تحقیقات مقدماتی          ۳۴

ساده بودن رسیدگی ۳۶

سری بودن جلسات دادرسی   ۳۷

تجدید نظر در احکام دادگاه اطفال بزهکار           ۳۸

بخش چهارم – کانون اصلاح و تربیت  ۳۸

اول- آموزش تحصیلی         ۴۱

دوم – آموزش فنی و حرفه ای            ۴۲

انواع جرائم ارتکابی اطفال و نوجوانان ۴۳

جرائم بر ضد اموال            ۴۴

الف- سرقت کودکان و نوجوانان         ۴۴

ب- جرائم خرابکاری و ایجاد خسارات مالی        ۴۷

جرائم بر ضد نظم عمومی جامعه        ۴۸

الف- اعتیاد به مواد مخدر     ۴۸

ب- اعتیاد کودکان و نوجوانان            ۴۹

ج- گدائی و ولگردی           ۵۱

عوامل بزه زای خارجی        ۵۴

بخش اول – مشکلات ناشی از زندگی خانوادگی   ۵۵

الف- آلودگی های خانواده      ۵۶

ب- ناسازگاری و نابسامانی های موجود در خانواده           ۵۹

ج- قیود خانوادگی   ۶۱

د- فقدان والدین      ۶۳

عدم پرخاشگری والدین نسبت به خود و یا نسبت به فرزندان            ۷۴

تامین محیط مسکن مناسب     ۷۷

جلوگیری از تحریک جنسی فرزندان    ۷۷

تامین نیازهای مادی و معنوی            ۷۸

نقش مدرسه در پیشگیری از بزهکاری  ۷۹

نقش معلم در پیشگری از بزهکاری      ۸۰

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۸ شهریور ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :