ارس فایل » تحقیق جلال آل احمد
شیرینی یکبار پیروزی به تلخی صد بار شکست می‌ارزد. (سقراط)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 15 حجم فایل (مگابایت) : 0.162 فرمت فایل : ورد نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">تحقیق جلال آل احمد</span>

جلال آل احمد

 

اهل كتاب و قلم و دانشيار رشته زيباشناسي و صاحب تأليف و ترجمه هاي فراوان، و در حقيقت نوعي يار و ياور اين قلم كه اگر نبود چه خزعبلات كه به اين قلم منتشر نشده كه ((سيمين)) اولين خواننده و نقادش نباشد.

و اوضاع همين جورها هست تا قضيه ملي شدن نفت … كه از نو كشيده ميشد به سياست،و از نو سه سال ديگر مبارزه. در گرداندن روزنامه ي (( شاهد)) و مجله ماهانه ((علم و زندگي))كه مديرش ملكي بود…تا ارديبهشت ۱۳۳۲كه با اختلاف نظر با ديگر رهبران نيروي سوم- ازشان كناره گرفتم…

در همين سالهاست كه ((بازگشت از شوروي)) ژيد را ترجمه كردم، و نيز (( دست هاي آلوده )) سارتر معلوم است هر دو را به چه علت؟ ((زن زيادي )) هم مال همين سالهاست.آشنايي با نيما يوشيج هم مال همين دوره است. و نيز شروع كردن به لمس نقاشي…

سكوت اجباري مجددي كه را پيش آمده بود فرصتي بود براي به جد در خويشتن نگريستن. جستجوي علت آن شكست ها به پيرامون خويش دقيق شدن، و سفر به دور مملكت.

حاصلش ((اورازان))-((تات نشين هاي بلوك زهرا))-و ((جزيره خارك)) … به اعتبار آنها ازم خواسته شد كه سلسله نشرياتي را سرپرستي كنم. و اين چنين بود كه تك نگاري (مونو گرافي) ها،شد يكي از رشته ها.

و گرچه پس از نشر پنج تك نگاري آنجا را ترك گفتم، چرا كه با معيارهاي من سازگار نبود. و مهين جوري ها بود كه آن جوانك از خانه گريخته و از بلبشوي ناشي از جنگ و آن سياست بازيها سر سالم بدر برده، نهاد اصلي بنيادهاي سنتي اجتماع ايراني ها شد… و هم اينها بود كه شد محرك (غرب زدگي))۱۳۴۱- كه پيش از آن در((سه مقاله ديگر)) تمرينش را كرده بودم ۱۳۳۷- حاصل انديشه هاي خصوصي و برداشت هاي سريع عا طفي از حوزه بسيار كوچك؛ اما بسيار مؤثر فرهنگ و مدرسه؛ اما با اشارات صريح به اوضاع كلي زمانه و همين نوع مسائل استقلال شكن.

 

انتشار((غرب زدگي))… نوعي نقطه عطف بود در كار صاحب اين قلم و يكي از عوارضش اين كه ((كيهان ماه )) را به توقيف افكند… كلافگي ناشي از اين سكوت اجباري  مجدد را در سفرهاي چندي كه پس از اين قضيه پيش آمد در كردم.

 

فهرست مطالب

 

مقام آل احمد از نگاه دستغيب.

زندگي نامه آل احمد به قلم خود او.

ازدواج آل احمد به روايت سيمين دانشور.

فن داستان نويسي آل احمد از نگاه دستغيب.

مشهورترين اثر آل احمد.

نگاهي به كتاب نيما اثر آل احمد.

منابع و پي نوشته ها.

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :