ارس فایل » تحقیق نقش Eikenllacorrodens در عفونت و زخم و سایر عفونتها
تکامل و حرکت، مبنا و پیش فرض کل وجود است. (انگلس)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 26 حجم فایل (مگابایت) : 0.042 فرمت فایل : ورد نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">تحقیق نقش Eikenllacorrodens در عفونت و زخم و سایر عفونتها</span>

نقش Eikenllacorrodens در عفونت و زخم و سایر عفونتها

 

تاریخچه

 

این باکتری اولین بار در ال ۱۹۳۸ بعنوان باکتری کند  رشد    میله ای بی هوازی شناخته شد و چون این ارگانیسم میتوانست فرورفتگی(pit )(corrode )در محیط کشت ایجاد کند و کلنی هایش در شیارهای کوچک رشد می کردند به همین علت آن را باسیلوسcorroding نامیدند و آن را بر تبق تبقه بندی CDC ،Hb1 در گروه باکتروئیدوس corroding قرار دارند. که دارای گونه دیگری بنام باکتروئیدوس اورولیتکوس بوده ولی با مطالعات بیشتر متوجه شدند که این دو گونه از لحاظ فنوتیپی و ژئوتیپی از یکدیگر  مجزا هستند بطوریکه(E ,Co )یک باکتری بی هوازی اختیاری، اوره(-)  است در حالیکه باکتروئیدوس اورولیتیکوس یک باکتری بی هوازی اجباری، اوره (+) است همچنین باکتروئیدوس اورولیتیکوس اغلب به کلیندامایسین و مترونیدازول حساس است در حالیکه(E ,Co ) به این عوامل مقاوم است.

و چون این ارگانیسم اولین بار در سال۱۹۵۰ توسط Eiken از بزاق انسان جدا شد آن را(Eikenlla corr )نامیدند ولی اهمیت این ارگانیسم تا سال ۱۹۶۰ مشخص نشده بود ولی گزارشات بدست آمده در سال ۱۹۷۰ اهمیت«E .Co » بعنوان یک پاتوژن بالقوه که عامل بیماریهای عفونی متنوعی در بیمارانی که سیستم ایمنی آنها سرکوب شده است و میزبانانی با سیستم ایمنی تبیعی را اثبات کرد.

این باکتری باسیل،        ، میله ای صاف(منظم) بطور ۵/۱  تا ۴ میکرومتر،( کوکوباسیل) با انتهای گرد است. بدون کپسول، بدون اسپور و غیر متحرک است اما ممکن است حرکت twitching  در کلنی های برداشته شده از محیط آگار مشاهده می شود. این باکتری همچنین پیلی تیپ IV را بیان می کند.

خصوصیات رشد: E ,Corr  یک ارگانیسم بی هوازی اختیاری است اما رشد آن در ۵% Co2 و در دمای    بهتر است و برای رشد نیاز به فاکتور x  و v ندارد ولی برای رشد هوازی نیاز به همین دارد و در دو محیط B.A و ch.A  رشد می کند. ولی در MAC.A رشد نمی کند و کلنی های آن بعد از ۴۸ ساعت کوچک  است و رشد قابل رؤیت  کلنی E.Corr نیاز  به چند روز زمان دارد و چون اندازه کلنی ها کوچک است اغلب بوسیله دیگر میکروارگانیسم ها پوشیده می شود بنابراین در طی آزمایش رویتن باکتریولوژی نادیده گرفته می شود و اقدامات احتیاطی و تکنیک های مورد نیاز است تا این باکتری جدا شود و در حدود ۵۰%  از ایزوله ها  ممکن است در آگار ایجاد فرورفتگی(pit ) کنند که این فرورفتگی ناشی از خوردن آگار در اثر شکافتن(شکستن) پی گالاکتورونیک اسید است و گونه های piting و Nonpiting ممکن است در یک کشت مشاهده شوند و در محیط جامد گونه های پیلی دار کوچک(s-phase ) و کلنی corroding اما گونه های  بدون پیلی بزرگ(L-phase ) و کلنی Non cording دارند. در جداسازی کلنی ها شفاف و خاکستری هستند ولی در انکوباسیون طولانی تر کلنی ها معمولاً پیگمان زرد کمرنگ تولید می کنند و این پیگمان در سواپ کشیده شده از میان کشت در پلیت ch.A بهتر مشاهده می شود. از محیط بویی که دلالت بر کلرایدسدیم( بوی ماده سفیدکننده) دارد و استشمام می شود که بویی مشابه به هموفیولس است و گونه های NON piting وقتی بادسیک V,X تست می شوند و با هموفیلوس اشتباه می شود زیرا در اطراف دیسک X رشد می کند و در اطراف دیسک V رشد نمی کنند و کلنی های این باکتری خشک و صاف هستند و دارای سه ناحیه هستند :

 

فهرست مطالب

 

تاریخچه

مرفولوژی

خصوصیات رشد

خصوصیات بیوشیمیایی

زیستگاه باکتری

اهمیت بالینی

نقش Eikenella در عفونت زخم گازگرفتگی

نقش  Eikenellaدر عفونتهای سروگردن

نقش Eikenella   و استرپتوکک اینترمدیوس در آبسرهای ران

دخالت یا تأثیر اختصاصی Gal NAC در شکل گیری بیوفیلم

بررسی ساختمان  piliو نقش آن در بیماریزایی Eikenella

تست حساسیت ضدمیکروبی و درمان

منابع

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۸ شهریور ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :