ارس فایل » تحقیق در خصوص تدريس دانش آموزان كم توان ذهنی مهارتهای حرفه ای كوشا (شهرستان ماهشهر)
آنكه می تواند، انجام می دهد، آنكه نمی تواند انتقاد می كند. (جرج برنارد شاو)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 24 حجم فایل (مگابایت) : 4.938 فرمت فایل : ورد نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">تحقیق در خصوص تدريس دانش آموزان كم توان ذهنی مهارتهای حرفه ای كوشا (شهرستان ماهشهر)</span>

تحقیق در خصوص تدريس دانش آموزان كم توان ذهنی مهارتهای حرفه ای كوشا (شهرستان ماهشهر)

 

مقدمه :

 

مغز از لحاظ ساختمان ارگانيكي پيچيده ترين اندام بدن آدمي است علاوه بر اين روح  يا روان از مغز هم از لحاظ پيچيدگي (منظور مبهم و نامرئي بودن ) نسبت به مغز مضاعف است .

تحقيق در حوزه دانش آموز و يا توجه به رفتار و كنش و واكنش دانش آموز كه نتيجه آن همان كسب تجربه يا تجربيات است مستلزم كنكاش و تعمل در دو مقوله فوق الذكر مي باشد و اين امر مستلزم مربي دقيق و با انگيزه اي است كه عينك نكته سنجي و ذربيني را هميشه جزء ابزار كار خود بداند و از آن استنكافي نداشته باشد .

من (نگارنده اين سطور ) طي سه سال كار با دانش آموزان كم توان ذهني مهارتهاي حرفه اي كوشا در شهرستان ماهشهر سعي كردم تمام تجربيات خود را در دفتري يادداشت كنم و بر حسب تخصصم (روانشناسي ) به اين تجربيات تا حدودي رنگ و روي علمي و به شكل كلاسيكي درآورم و اين را بعيد نمي دانم كه چه بسا دچار اشتباه و يا سو گيري شده باشم ، من بعنوان يك معلم مبتدي مشتاق كسب آگاهي و شناخت در خصوص كار با دانش اموزان استثنايي از همكاران با تجربه و توانا در اداره آموزش و پرورش عموماً و خصوصاً سازمان آموزش و پرورش استثنايي هستم و بي صبرانه منتظرم تا چناچه كاستي هايي در اين سطور مشاهده شود آن را اصلاح و مرا در جريان قرار دهند .

به نظر مي رسد اگر اين تجربيات يا ارزشيابي ها را مي توانستيم با دانش آموزان عادي هم سطح دانش آموزان كم توان (از لحاظ سن عقلي) و دانش آموزان عادي و كم توان (از لحاظ سن زماني) و يا حتي دانش آموزان كم توان دختر و پسر مقايسه كنيم و نتايج ارزشيابي ها را با استفاده از داده هاي آماري تفسير و تعبير كنيم ، نتيجه خيلي سودمند مي بود . البته من در اين فكر بودم ولي محدوديتهايي بود كه مرا از انجام اين ارزشيابي مقايسه اي بازداشت . نابهنجاري هاي دانش آموزان كم توان را تا حدودي مي توان به دو شكل كلي تقسيم كرد . دسته اي كه هويدا هستند و هر شخصي مي تواند اين اختلالات را احساس كند مثلاً ماكروسفالي يا ميكروسفالي ، شكاف كام و لب شكري و … و دسته ديگر نياز به استفاده از آزمونها و تستهاي روانشناختي و عصب شناختي مثل آزمونهاي بندر-گشتالت و گوديناف – هريس و … و فقط توسط متخصصان كشف مي شوند مثل اضطراب، افسردگي و توهم در حين خواب (هينوپامپيك) و …

سنجش توانا ییهای متحول وقدرت استدلال دانش اموزان کم توان ذهنی مهارتهای حرفه ای کوشا شهر ستان ماهشهر .( هر سه پایه)

توانیهای ثابت (متبلور)  یعنی دانش گرد آوری شده فرد مانند آزمون درک واژه گان  وتواناییهای  متحول (سیال)  یعنی فرایند کار برد حل مسئله  و سر وکار داشتن با اطلا عات جدید , همچنین استدلال, حافظه, تفکر منطقی و دیدن ارتباط ها و استنتاج می با شد در خصوص ارزیابی تواناییهای  متحول دانش اموزان کم توان ذهنی کنجکاو بودم . کار را از این جا شروع کردم , سوالاتی را طرح کردم که بتوانند توانا یی متحول این کودکان یعنی قدرت استدلال و استنتاج آنها را اندازه گیری کند. سوالات اینچنین بودند . البته دو سوال اول را خودم جواب دادم و سولات دیگر را به دانش آموز واگذار کردم , آزمودنی بصورت فردی آزمون می شد یعنی از دانش آموزان خواسته شد تا به بیرون از کلاس بروند و یکی بعد از دیگری انها را آزمودم , تا مطمئن شوم که دانش آموزان  از اطلاعات همدیگر استفاده نکنند به عبارتی تا آزمون فاقد سوگیری باشد . ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که سوالات طوری طرح شده اند که دانش آموز باید پس از تامل و تفکر نقطه چین خالی هر سوال را پر کند علاوه بر این زمان جواب دادن هم نامحدود بود و دانش آموز هم از طرف معلم تشویق وترغیب می شود تا سوال را بدقت بخواند و بدقت جواب درست را پیدا کند . مع ذالک این آزمون با یک پیش زمینه شروع میشود  مثلا دانش آموز پس از ورود به کلاس در صندلی مقابل صندلی معلم می نشیند پس از احوالپرسی مختصر شیوه جواب دادن به سوالات به دانش اموز گفته می شود و به دانش آموز به صورت ضمنی عنوان میشود که راحت باشد و ذهن خود را از هر نگرانی و فکر زائد برهاند . همچنین به دانش آموز گفته می شود که نتایج این ازمون تاثیری در نتیجه امتحانات و نمرات و کارنامه وی نخواهد داشت .

 

فهرست

 

مقدمه     ۱

سنجش توانا ییهای متحول وقدرت استدلال         ۳

سنجش توانایی حل مسئله توسط دانش آموزان     ۵

همکلاسی ها بعنوان معلم ۸

یک تجربه و یک سوال ۹

یک تجربه ویک آزمایش ۱۰

خود شیفتگی سهیل وهمانند سازی کودکان کم توان ذهنی با اشخاص ۱۲

ارزیابی خود پنداره و عزت نفس در دانش اموزان ۱۳

خلاصه ای از چگونگی ارتباط خود پنداره سلیم دانش آموز ۱۶

نگاهی کوتاه به نظریات اخلاقی کولبرگ و ژان پیاژه و مقایسه دانش اموز       ۱۸

تجربه شاگرد محوری در دیکته          ۲۰

برنامه تشویق ژتونی و تکلیف اختیاری در مقابل تکلیف اجباری       ۲۳

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :