ارس فایل » سرمایه گذاری در بورس
عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند. (دیزرائیلی)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 40 حجم فایل (مگابایت) : 0.7 فرمت فایل : ورد فایل های موجود : word نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">سرمایه گذاری در بورس</span>

سرمایه گذاری در بورس

 

تحقیق سرمایه گذاری در بورس

 

ضمن تاييد اقدام شما براي اين‌که پس‌اندازهاي خود را از طريق بازار سرمايه به توليد مولد تبديل کنيد، به‌اطلاع جناب‌عالي/ سرکار مي‌رساند که بازار سرمايه در کنار بازده‌هاي خوبي که در طي سال‌هاي نسبتاً طولاني داشته است، متضمن ريسک نيز مي‌باشد.بنابراين، توصيه‌هاي زير را درنظر داشته باشيد و پس از آن اقدام به سرمايه‌گذاري کنيد.۱٫در صورتي‌که پس‌انداز شما زير ۳۰ ميليون ريال است، توصيه نمي‌شود که در بازار سرمايه سرمايه‌گذاري کنيد. بهترين محل براي سرمايه‌گذاري اين وجوه بازار پول يعني بانک‌هاست. علت آن است که امکان نياز فوري شما به اين وجوه بسيار بالا خواهد بود، و بهتر است از چنين حداقلي براي پشتوانة زندگي خود استفاده کنيد، و اين پس‌اندازها را به‌شکلي نگاه داريد که نقدشوندگي بالا دارند، و بدون ريسک‌اند.۲٫درصورتي‌که با مبالغ در اختيار مي‌توانيد کاري را شروع کنيد که دوست داريد، يعني خود مستقيماً آن را به يک دارايي سرمايه‌اي ( به يک کار فيزيکي و عملي ) تبديل کنيد، به جاي اين‌که سهام بخريد، بهتر است همان کار را بکنيد. البته، بايد مطمئن شويد که در آن کار موفق مي‌شويد. بنابراين، به‌هيچ وجه توصيه نمي‌شود که وسيلة کار خود را بفروشيد و به خريد و فروش سهام بپردازيد. مثلاً، توصيه نمي‌شود کاميون خود را که وسيلة کار شماست و يا کارگاه خياطي، آموزشگاه حرفه‌اي، مطب و يا شرکت خود را بفروشيد و با آن در بازار سرمايه حضور يابيد. اول بايد کار خود را بتوانيد انجام دهيد و بعد در بازار سرمايه، پس‌اندازهاي خود را سرمايه‌گذاري کنيد.۳٫مسکن ضرورتي تام دارد و براي هر شهروند ايراني و خانوادة او تهية مسکن امري حياتي است. بنابراين، اگر بين خريد مسکن و خريد سهام مي‌خواهيد تصميم بگيريد، توصيه مي‌کنيم نسبت به خريد مسکن اقدام کنيد. هرگز مسکن خود را نفروشيد تا وجوه آن را به خريد سهام اختصاص دهيد.

آن‌گاه که تصميم به خريد سهام مي‌گيريد، مطلع باشيد که سهام داراي ريسک است. بنابراين، به سودآوري شرکت‌ها و مخصوصاً سودآوري مستمر آن‌ها ( سود عملياتي ) توجه خاص کنيد. اگر تابه‌حال سهام نخريده‌ايد، حتماً از شرکت‌هاي بزرگ شروع کنيد و بلافاصله وارد خريد سهام شرکت‌هاي کوچک و متوسط نشويد (به بندهاي ۱۱ و ۱۲ رجوع کنيد).از شايعه و دنبال‌روي و تصميم‌گيري براساس شايعه پرهيز کنيد. فکر نکنيد که در بازار سرمايه معجزه رخ مي‌دهد. ممکن است کساني در تالارهاي بورس و يا در جاهاي ديگر باشند که قصد دادن اطلاعات نادرست به شما دارند تا از آن طريق، خود بهره‌مند شوند. مثلاً، به شما مي‌گويند سهمي را بخريد که وضعيت مناسبي ندارد و شما فردا آن سهم را مي‌خريد، درحالي‌که ممکن است خود آنان‌ فروشندة آن سهم باشند. يا ممکن است به شما بگويند فلان سهم را بفروشيد، درحالي که خودشان فردا خريدار آن سهم باشند. بنابراين، از کساني که اعتماد داريد مشورت بگيريد و به‌هيچ وجه به‌دنبال شايعات نرويد. به‌دنبال چيزي که درصدگيري نام‌گرفته است، نرويد. اگر قيمت سهمي هر روز داراي نوسان است و تغييرات شديد مي‌کند، چندان به‌دنبال آن نباشيد. به‌دنبال سهامي باشيد که قيمت آن‌ها ثبات نسبي دارد.اگر مثلاً ۱۰ ميليون تومان داريد، حتماً ترکيبي از سهام را بخريد. اصطلاحاً به اين‌ها سبد سهام مي‌گوييم. مثلاً ۵ سهم بخريد، يعني ۲ ميليون تومان به هر سهم اختصاص دهيد. بدين‌ترتيب، ريسک شما کاهش پيدا مي‌کند. در انتخاب اين سهام، از صنايع مختلف سهم بخريد: مثلاً اگر سهم ۵ شرکت را از صنايع سيمان، خودرو، پتروشيمي، ساختماني، مالي، مقاطع‌کاران بزرگ، گروه‌هاي ديگر خريداري کنيد، اين توزيع به شما کمک مي‌کند تا ريسک خود را کاهش دهيد.

 

فهرست مطالب

 

راهنماي سرمايه‌گذاران غيرحرفه‌اي براي سرمايه‌گذاري در بورس     ۱

[ادامه قانون تجارت ۱۱

ادامه قانون تجارت  ۱۷

روش ميانگين موزون          ۲۱

روش شناسايي ويژه ۲۵

روش اولين صادره از آخرين وارده       ۲۸

روش اولين صادره از اولين وارده        ۳۴

سيستم هاي اندازه گيري موجودي کالا   ۳۸

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۷ شهریور ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :