ارس فایل » طرح درس سالانه تربیت بدنی
ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 57 حجم فایل (مگابایت) : 1 فرمت فایل : ورد فایل های موجود : word نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">طرح درس سالانه تربیت بدنی</span>

 طرح درس سالانه تربیت بدنی

 

تحقیق  طرح درس سالانه تربیت بدنی

 

تربیت بدنی  و ورزش جزء لاینکف تعلیم و تربیت و وسیله ای برای رسیدن به سلامت جسمی و روحی نسل جوان است . نباید چنین تصور کرد که ورزش کردن امری بی ارزش و تفننی است ، و صرفاً موجبات سرگرمی و مشغولیت کودکان و جوانان را فراهم می سازد ، بر عکس ، باید آن را جزء مهمی از فعالیتهای زندگی به شمار آورد . مفاهیمی مانند تندرستی ، بهداشت ، رشد فردی و اجتماعی و سلامت روحی ارتباط نزدیکی با تربیت بدنی و ورزش دارد . نگاهی به تاریخ نشان می دهد که ملتهای متمدن جهان همواره به نقش و اهمیت ورزش توجه داشته اتد و از آن در پرورش جوانان خود و آماده کردن آنها برای رفع مشکلات فردی و اجتماعی استفاده می کردند . اهداف اختصاصی از تربیت بدنی آن اهداف جزئی و مهمی است که ما در آموزش از آن استفاده می کنیم ،  مثلاً هدف از بازیهای گروهی تقویت حس اجتماعی پذیری کودک و حس تعاون و همکاری اوست و،  یا هدف از پرتاب توپ به سمت سبد آموزش شوت بسکتبال در آینده است. اهداف اختصاصی مسائل مهمی از اهداف عمومی است که از اهمیت بیشتری برخوردار است و یک و یا چند برنامه آن هدف را دنبال می کند .هدف اصلی تربیت بدنی ( که با هدف کلی آموزش و پرورش یکسان است ) تربیت همه جانبه کودکان و جوانان به عنوان افراد مفید و مسئولیت پذیر جامعه است. بنابرین برنامه  آموزشی آنان باید به قدری اساسی و فراگیر باشد که جوانان بتوانند معلومات و تجربه های لازم را برای رسیدن به اهداف مقدس آموزش و پرورش کسب کنند .برنامه تربیت بدنی باید به گونه ای طرحریزی شود که کودکان را بر تسلط کامل بدن خود قادر سازد و آنان بتوانند مهارتهای لازم بدنی را کسب کنند . حرکتهای ورزشی بایدمتضمن کارایی , چابکی و نیرومندی بدن باشد و مربیان ورزشی باید چنین مهارتهای لازم را جزء برنامه های تربیت بدنی منظور کنند .

میانگین افزایش وزن این نوجوانان در سال ، ۲/۳ کیلو گرم و معدل رشد قذ آنان در سال پنج سانتیمتر است . به موازات افزایش سن ، میزان رشد قد و وزن نوجوانان کم می شود . معمولاً چهار دندان اصلی بالایی و دو دندان اصلی پایینی بین نه تا یازده سالگی بیرون می آید ؛ این دندانها در دخترها یکسال زودتر از پسرها می رویند . در یازده سالگی تعداد دندانهای اصلی در نوجوانان بین ۱۰ تا ۲۸ عدد است .

در این سن ، میانگین وزن نوجوانان ۳۴ کیلو گرم و میانگین قد آنان ۴۰/۱ سانتیمتر و میانگین اندازه سایر اعضای بدن به شرح زیر است : طول دست ۶۰ سانتیمتر ، دور سینه ۶۵ سانتیمتر ، دور بازو ۲۰ سانتی متر و دور پا در ناحیه ماهیچه ۵/۲۷ سانتیمتر است .

اگر چه در این سالها  ، میزان رشد کم می شود ولی نوجوانان ، پیشرفتهای زیادی در مهارتها و استقامت جسمی پیدا می کنند . از فعالیت جسمی نوجوانان این سن کاسته نمی شود ، بلکه بالعکس ، بازیهای آنان ، در مقایسه با گذشته ، سخت تر و طولانی تر می شود. مربی نباید اجازه دهد که مقتضیات بازی یا علاقه تماشا گران ، به گونه ای به نوجوانان ورزشکار فشار آورد که آنان را خسته و فرسوده سازد ؛ لذا در این سنین بازیهای داخل مدرسه – که فشار چندانی ندارد – بهتر از ترتیب دادن مسابقات ورزشی با سایر دبستانهاست ، زیرا فشار مسابقات بین دبستانها شدید است و به سبب ایجاد خستگی بسیار ، برای سلامت دانش آ موزان مفید نخواهد بود.

 

فهرست مطالب

 

مقدمه     ۱

اهداف عمومی       ۲

اهداف اختصاصی  ۳

هدف تربیت بدنی   ۳

مهارتهای مفید بدنی ۵

اهداف تربیت بدنی در ورزش            ۸

الف ) هدفهای بهداشتی و تندرستی       ۸

ب ) هدفهای تربیتی و اخلاقی            ۹

ج) هدفهای روانی و اجتماعی ۱۱

د ) هدفهای حرکتی و مهارتی ۱۲

قواعد ورزش از لحاظ آمادگی جسمانی  ۱۳

نوع و چگونگی فعالیتهای ورزشی کودکان         ۱۴

کودکان نه تا یازده ساله        ۱۶

قدرت و مهارت حرکتی و واقعیتهای آن ۱۷

رابطه رشد جسمی و مهارتهای حرکتی و روش تقویت و تحکیم آن    ۱۹

بلوغ عاطفی و واقعیتهای آن  ۲۱

بلوغ عاطفی و روش تقویت و تحکیم آن            ۲۴

انطباق اجتماعی و واقعیتهای آن          ۲۶

انطباق اجتماعی و روش تقویت و تحکیم آن       ۲۸

برنامه سال پنجم     ۲۸

ویژگیهای کودک    ۲۹

برنامه های ورزشی متناسب  ۳۱

بازیها     ۳۳

حرکات تقلیدی و شیرینکاری ۳۳

بازی امدادی         ۳۳

بازی تلفیقی و کلاسی          ۳۴

مهارتهای ورزشی  ۳۵

طرح درس سالانه   ۳۶

ارزشیابی دی ماه    ۴۴

ارزشیابی خرداد ماه ۴۵

ارزشیابی حیطه های رفتاری ۴۶

طرح درس روزانه  ۵۰

گرم کردن عمومی و تخصصی ۲۰ دقیقه           ۵۰

تمرین رشته ورزشی           ۵۱

بازی تلفیقی  ۱۳ دقیقه         ۵۱

هوپ      ۵۲

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :