ارس فایل » مفهوم بهزيستى
در جستجوی نور باش، نور را می‌یابی
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 28 حجم فایل (مگابایت) : 0.3 فرمت فایل : ورد فایل های موجود : word نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">مفهوم بهزيستى</span>

مفهوم بهزيستى

 

تحقیق مفهوم بهزيستى

 

يکى از واژه‌هائى که به موازات واژهٔ استاندارد زندگى در نوشته‌هاى سازمان ملل به‌کار مى‌رود واژهٔ ”سطح زندگى‌“ است. اين وژاه شامل نه جزء است؛ سلامت، مصرف غذا، آموزش، اشتغال و شرايط کار، مسکن، تأمين اجتماعي، پوشاک، تفريحات و فراغت و حقوق بشر. عقيده بر آن است که اين ويژگى‌هاى عينى بر رفاه انسان اثر مى‌گذارند. ملاحظه مى‌شود که سلمت مهم‌ترين جزء سطح زندگى است زيرا نقصان آن همواره به‌معناى نقصان سطح زندگى است.انسان عصر ما انسان مضطرب نامیده شده و پیوسته دست به گریبان با پدیده‌هایی مثل تردید، ناكامی، اضطراب، تشویش، ترس، انزوا و ناسازگاری است.    انسان عصر ما انسان مضطرب نامیده شده و پیوسته دست به گریبان با پدیده‌هایی مثل تردید، ناكامی، اضطراب، تشویش، ترس، انزوا و ناسازگاری است.با توجه به حذف مرزها و گسترش روابط انسانی در محیط‌های مختلف، همانطور كه فرصت‌های خوبی در برابر انسان برای پیشرفت قرار گرفته است، همان‌قدر نیز انسان با آسیب‌های گوناگونی روبه‌روست كه سرمایه اجتماعی یك جامعه را می‌تواند با خطر روبه‌رو سازد.انسان به عنوان مهمترین عنصر سرمایه اجتماعی وقتی در معرض آسیب قرار می‌گیرد، روند توسعه در آن جامعه با مخاطراتی روبه‌رو خواهد شد، بنابراین تبیین انحرافات اجتماعی، با هدف كنترل و ایجاد نظم اجتماعی در مسیر توسعه ضروری به نظر می‌رسد.این مقاله قصد دارد با ورود به این بحث، حساسیت تك تك افراد جامعه را نسبت به ضرورت تبعیت از هنجارها برانگیزاند تا رویكرد تعامل اجتماعی برای رسیدن به توسعه همه جانبه در آنها تقویت گردد.انسان عصر ما انسان مضطرب نامیده شده و پیوسته دست به گریبان با پدیده‌هایی مثل تردید، ناكامی، اضطراب، تشویش، ترس، انزوا و ناسازگاری است.

از این‌رو تطابق با سازگاری اجتماعی از مهمترین اصول و محورها در بررسی و تحلیل رفتار اجتماعی انسان است. در فرایند تطابق انسان به عنوان عامل موضوع با توجه به قواعد، اصول یا هنجارهای اجتماعی، جریان همانند شدن با دیگران را طی می‌نماید. هنجارها در ابعاد مختلف زمان و مكان، تفاوتی چشمگیر دارند اما در مواردی نیز غیر قابل اختلاف می‌باشند و الگوهای اصلی آنها محتویات فرهنگ جامعه را به مفهوم اعم تشكیل می‌دهند.رفتار اجتماعی، در اغلب موقعیت‌ها، به طور قابل ملاحظه‌ای دارای نظم و قابل پیش‌بینی است. با این وجود تصویر فوق هنوز كامل نیست، فقط كافی است نگاهی به اطراف خویش بیندازیم تا ببینیم كه هنجارهای اجتماعی غالباً به همان اندازه كه پیروی می‌شود، نقض نیز می‌شود. بنابراین تصویر تكمیلی با تمام سیر تدریجی خویش، تركیبی از همنوایی با هنجار و انحراف از آن می‌باشد كه با طرح مقوله انحراف به شناخت بیشتر از آن می‌پردازیم.یکی از کارهای عجیب وغریب بهزیستی واگذاری مراکز به افراد پولدار(از دید آنها خیر ) میباشد و جالبتر اینکه ممکن است تمام این تغییرات در عرض کمتر از یک هفته رخ دهد! واما تبعات آن:رییس جدید ممکن است تمام تلاشهای قبلی را نادیده بگیرد. شما ممکن است با یک نفر کار کرده باشید آن فرد در المپیاد ریاضی پایه پنجم دبستان هم قبول بشود و سه سال تمام فعالیت های درسی وی را زیر نظر بگیرید و معدل ۱۷ ای فرد در چهارم دبستان به ۵۶/۱۸ هم برسد و شما برنامه ثبت نام وی در یکی از بهترین مدارس را هم بریزید ولی رییس جدید ملاقات های شما را بی هیچ دلیلی قطع کند و حتی حاظر به ملاقات با شما درباره صحبت راجع به این موضوع هم نباشد!! به نگهبان مرکز هم بسپارد تا شما را داخل مرکز ابدا راه ندهند! و وقتی هم بگویید من ۳ سال با این فرد کار کرده ام و وقت گذاشته ام بگوید: شما مگر پدر و یا مادرش هستید؟!! ودر توصیه ای کاملاجدی بگویند: بهتر است ( به نفعتان است )راجع به این موضوع حساسیت نشان ندهید !!!از آنجا که تغییرات به سرعت برق روی میدهد و آقای (خانم)پولدار!! می خواهد دستوراتش را به سرعت  اجرا نماید شوکی آنی به بچه های مرکز وارد میشود و ممکن است چند تا از آنها که نمیتوانند این تغییرات را به این سرعت و در مدت چند روز بپذیرند تحت فشار وارده از مرکز فرار کنند که خوب البته اتفاق مهمی در بهزیستی محسوب نمیشود!!

 

فهرست مطالب

 

مفهوم بهزيستى      ۱

سطح زندگى         ۱

کارشناس امور بهزیستی       ۲

  • نمونه وظایف ۲
  • بازار کار ۳
  • شرایط احراز ۳

سازمان بهزيستى کشور        ۴

نقدی برعملکرد سازمان بهزیستی درحیطه ارائه خدمات به معل        ۵

معلولین و خدمات بهزیستی   ۸

انحرافات و چالش‌های بهزیستی اجتماعی           ۱۲

  • انحراف چیست؟ ۱۳

تلاش‌ بی‌نتیجه‌ بنیاد برای‌ مصالحه‌ با بهزیستی     ۱۶

ضرورت توسعه خدمات رساني بهزيستي روستايي           ۲۰

هفته بهزيستي وتأمين اجتماعي وچالشهاي دولت جديد        ۲۲

بهزيستي، مسئول كنترل آسيب هاي اجتماعي است            ۲۵

وقایع عجیب بهزیستی          ۲۶

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :