ارس فایل » مقاله زبان برنامه نویسی .NET
شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم. (دوروستان)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : رایگان

نوع فایل : مقاله حجم فایل (مگابایت) : 0.02 فرمت فایل : ورد نرم افزارهای مورد نیاز : Microsoft Office
<span itemprop="name">مقاله زبان برنامه نویسی .NET</span>

مقاله زبان برنامه نویسی .NET

 

مختصری از مقاله

 

.NET یک اصطلاح کلی است برای نگاه استراتژیک میکروسافت به آینده دنیای نرم افزار و قلب این استراتژی چارچوب .NET نام دارد . ASP.NET هم یکی از دهها عضو این چارچوب است . .NET برای حل مشکلات بنیادی پیش روی برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار طراحی شده است. .NET وظایف زیر را برعهده می گیرد :

۱-  قسمت اعظم کار ایجاد بر نامه های بزرگ مقیاس را به طور خودکار ا نجام می دهد.

۲-  انواع مختلف نرم افزار ( آنهایی که روی یک ماشین اجرا می شوند و آنهایی که روی وب اجرا می شوند ) را یکپارچه می کند .

۳-  برنامه نویس را از نوشتن ماژولهای پیچیده بی نیاز می کند.

۴-  به برنامه نویسانی که در زبانهای مختلف تخصص دارند اجازه می دهد تا روی یک پروژه مشترک کار کنند.

۵-  چرخه توسعه نرم افزار را سرعت می دهد.

۶-  تمام انواع سخت افزار ( از سوپر کامپیوتر گرفته تا PDA و تلفن همراه ) را هدف گرفته است .

آن چیزی که باید در  عمل این اهداف را تحقق بخشید همان چار چوب .NET است . چار چوب .NET را می توان به اجزا اصلی زیر تقسیم کرد :

زبان میانجی(MSIL ) : زبان میانجی (MS Intermediate Language ) زبان عمومی .NET است. کدهایی که به زبانهای مختلف (مانند VB وc # ودهها زبان برنامه نویسی دیگر ) نوشته شده اند قبل از اجرا به زبان میانجی تبدیل ( کامپایل) می شوند . از آنجاییکه چارچوب.NET این کار را به طور خودکار و بدون دخالت ما انجام می دهد ما هم دیگر درباره آن حرفی نخواهیم زد .

سیستم زمان اجرای عمومی ( CLR ) : سیستم زمان اجرای زبان عمومی (Common Language Runtime سیستمی پیچیده است که کدهای MSIL را اجرا می کند.

کتابخانه های چارچوب .NET : اینها مجموعه بزرگی از کدهای آماده هستند که به سادگی می توانیم از آنها در برنامه های خود استفاده کنیم.

زبانهای .NET : زبانهای برنامه نویسی منطبق با استاندارهای CLS طراحی شده اند و خروجی MSIL تولید می کنند . VB.NET و C #.NET از معروفترین ومهمترین زبانهای .NET هستند.

ASP.NET : بخشی از چارچوب .NET که به IIS اضافه می شود و به آن اجازه می دهد تا کدهای نوشته شده با زبانهای .NET را اجرا کند.

سرویسهای وب : با اینکه سرویسهای وب ( Web Services ) جزیی از .NET نیستند ا ما مطمئنا هیچ چیز مانند .NET آنها گسترش نداده است. سرویس وب برنامه ایست که ورودی خود را از راه دور ( از طریق وب) می گیرد و خروجی خود را هم به همان صورت تحویل می دهد.

 

قیمت فایل : رایگان

دسته بندی : , تاريخ : ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :