ارس فایل » مقاله زبان برنامه نویسی .NET
اگر زمانی دراز به اعماق نگاه کنی آنگاه اعماق هم به درون تو نظر می‌اندازند. (نیچه)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : رایگان

نوع فایل : مقاله حجم فایل (مگابایت) : 0.02 فرمت فایل : ورد نرم افزارهای مورد نیاز : Microsoft Office
<span itemprop="name">مقاله زبان برنامه نویسی .NET</span>

مقاله زبان برنامه نویسی .NET

 

مختصری از مقاله

 

.NET یک اصطلاح کلی است برای نگاه استراتژیک میکروسافت به آینده دنیای نرم افزار و قلب این استراتژی چارچوب .NET نام دارد . ASP.NET هم یکی از دهها عضو این چارچوب است . .NET برای حل مشکلات بنیادی پیش روی برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار طراحی شده است. .NET وظایف زیر را برعهده می گیرد :

۱-  قسمت اعظم کار ایجاد بر نامه های بزرگ مقیاس را به طور خودکار ا نجام می دهد.

۲-  انواع مختلف نرم افزار ( آنهایی که روی یک ماشین اجرا می شوند و آنهایی که روی وب اجرا می شوند ) را یکپارچه می کند .

۳-  برنامه نویس را از نوشتن ماژولهای پیچیده بی نیاز می کند.

۴-  به برنامه نویسانی که در زبانهای مختلف تخصص دارند اجازه می دهد تا روی یک پروژه مشترک کار کنند.

۵-  چرخه توسعه نرم افزار را سرعت می دهد.

۶-  تمام انواع سخت افزار ( از سوپر کامپیوتر گرفته تا PDA و تلفن همراه ) را هدف گرفته است .

آن چیزی که باید در  عمل این اهداف را تحقق بخشید همان چار چوب .NET است . چار چوب .NET را می توان به اجزا اصلی زیر تقسیم کرد :

زبان میانجی(MSIL ) : زبان میانجی (MS Intermediate Language ) زبان عمومی .NET است. کدهایی که به زبانهای مختلف (مانند VB وc # ودهها زبان برنامه نویسی دیگر ) نوشته شده اند قبل از اجرا به زبان میانجی تبدیل ( کامپایل) می شوند . از آنجاییکه چارچوب.NET این کار را به طور خودکار و بدون دخالت ما انجام می دهد ما هم دیگر درباره آن حرفی نخواهیم زد .

سیستم زمان اجرای عمومی ( CLR ) : سیستم زمان اجرای زبان عمومی (Common Language Runtime سیستمی پیچیده است که کدهای MSIL را اجرا می کند.

کتابخانه های چارچوب .NET : اینها مجموعه بزرگی از کدهای آماده هستند که به سادگی می توانیم از آنها در برنامه های خود استفاده کنیم.

زبانهای .NET : زبانهای برنامه نویسی منطبق با استاندارهای CLS طراحی شده اند و خروجی MSIL تولید می کنند . VB.NET و C #.NET از معروفترین ومهمترین زبانهای .NET هستند.

ASP.NET : بخشی از چارچوب .NET که به IIS اضافه می شود و به آن اجازه می دهد تا کدهای نوشته شده با زبانهای .NET را اجرا کند.

سرویسهای وب : با اینکه سرویسهای وب ( Web Services ) جزیی از .NET نیستند ا ما مطمئنا هیچ چیز مانند .NET آنها گسترش نداده است. سرویس وب برنامه ایست که ورودی خود را از راه دور ( از طریق وب) می گیرد و خروجی خود را هم به همان صورت تحویل می دهد.

 

قیمت فایل : رایگان

دسته بندی : , تاريخ : ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :