ارس فایل » ویژوال C# تحقیق ویژوال C# | پروژه پایان نامه تحقیق پاورپوینت رایگان | ارس فایل
علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 50 فرمت فایل : ورد نرم افزارهای مورد نیاز : Microsoft Office
<span itemprop="name">ویژوال C# تحقیق ویژوال C# | پروژه پایان نامه تحقیق پاورپوینت رایگان | ارس فایل</span>

ویژوال C#

 

تحقیق ویژوال C#

 

مقدمه تحقیق ویژوال C#

 

نوشتن برنامه برای  یك  كامپیوتر همانند یاد دادن گره زدن بند کفش به كودكان است . تا زمانی كه شما  نتوانید درست مراحل كار را بیان كنید ، هیچ كاری انجام نمی شود . ویژوال C#  یك زبان برنامه نویسی است كه بوسیله آن می توانید به كامپیوتر خود بگویید چه كارهایی را انجام دهد  اما   كامپیوتر  نیز مانند یك كودك است و  فقط كارهایی  را  می تواند انجام دهد كه مراحل آن به وضوح  مشخص می شوند . اگر تا كنون هیچ برنامه ای  ننوشته باشید  ممكن است  این كار  بسیار مشكل به نظر برسد ، البته در  بعضی مواقع  نیز  به  همین  صورت  است.  اما خوشبختانه  . ویژوال C#  زبانی است كه سعی كرده است این موضوع را تا حد ممكن ساده كند و  به  شما  اجازه می دهد تا  كارهای   بسیار  مشكل  را به  سادگی   انجام  دهید  .  درك  اتفاقی كه در سطوح  پایین  برای  اجرای   یك برنامه رخ می دهد  هیچ  وقت  ضرری نداشته است ، اما  در .  ویژوال C#    برای  نوشتن  یك  برنامه  نیازی  به درگیری با  مسائلی از این قبیل  ندارید  و  می توانید  به راحتی بر الگوریتم برنامه ای كه می خواهید بنویسید تمركز كنید. برنامه هایی  كه بوسیله  .  ویژوال  C#   نوشته  می شوند  می توانند  بر روی  سیستم عامل  ویندوز اجرا شوند  حتی  اگر تا كنون  هیچ  برنامه ای  برای  كامپیوتر ننوشته  باشید  .  ویژوال C#   ( همانطور كه  از اسم .NET مشخص است) می توانید برای  ایجاد  برنامه های قابل استفاده در اینترنت مورد استفاده قرار گیرد  شما می توانید با این زبان به راحتی برای دستگاههای موبایل و یا Pocket PC برنامه بنویسید.

 

فهرست مطالب:

 

فصل اول

چارچوب .NET

چارچوب .NET

چارچوب .NET  چیست ؟

چارچوب .NET  چگونه كار می كند وچه چیزی باعث شده است كه به یك فریم ورك پر طرفدار تبدیل شود ؟

با زبان C#  چه برنامه هایی را می توان نوشت ؟

چارچوب .NET  چیست ؟

درتعریف .NET می توانیم بگوییم كه : ” چارچوب .NET یك پلتفرم جدید است كه توسط مایكروسافت برای

طراحی و توسعه نرم افزار  ایجاد شده است .”

نكته جالبی كه در این تعریف وجود دارد ابهام زیادی است كه در این تعریف به كار برده ام اما برای این كار دلیل

خوبی وجود دارد . برای شروع، توجه كنید كه در این تعریف نگفته ام ” طراحی و توسعه نرم افزار برای سیستم عامل ویندوز . ” اگر چه مایكروسافت چارچوب .NET را برای اجرا روی سیستم عامل  ویندوز منتشر كرده است ، به زودی نسخه های دیگری از این چارچوب را مشاهده خواهید كرد كه بر روی سیستم عامل های ویندوز منتشر كرده است ، به زودی نسخه های دیگری  از این  چارچوب را مشاهده خواهید كرد كه بر روی سیستم عامل های دیگر مانند لینوكس نیز اجرا می شوند . یكی  از این نسخه ها مونو است. مونو  یك نسخه متن باز  از  چارچوب  .NET است (كه شامل كامپایلر  C# نیز هست) كه برای سیستم عامل های گوناگونی مانند نسخه های مختلف لینوكس ومكینتاش منتشر شده است به علاوه میتوانید با استفاده از نسخه فشرده این چارچوب به نام

Microsoft .NET Compact Framework  كه زیر مجموعه ای از چارچوب .NET است . اگر به تعریفی كه در بالا برای چارچوب .NET آورده شده است مشاهده می كنید كه این تعریف محدود به نوع خاصی از برنامه ها نیست . در حقیقت در مورد نوع برنامه هایی كه می توان با  .NET نوشت هیچ محدودیتی وجود ندارد كه بخواهیم آنرا ذكر كنیم از چارچوب .NET می توانید برای طراحی برنامه های تحت ویندوز برنامه های تحت وب ،سرویسهای مبتنی بر وب و … استفاده كنید . چارچوب .NET یك چارچوب كلی است و محدود به زبان برنامه نویسی خاصی نیست. شما میتوانید برنامه خودتان را به هر زبانی كه بخواهید بنویسید چارچوب .NET از چه اجزایی تشكیل شده است ؟ یكی از اجزای اصلی چارچوب .NET كتابخانه كلاس عظیم آن است كه می توانید از آن در برنامه های خود استفاده كنید كتابخانه كلاس یك مجموعه از توابع وكلاسها است كه برای انجام امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . برای مثال یك كتابخانه كلاس ، شامل توابعی برای كنترل ورودی و خروجی ، استفاده از امكانات چاپ ، كار با انواع مختلف شبكه و … است . این توابع وكلاسها كه با استفاده از تكنیكهای برنامه نویسی شئ گرا نوشته شده اند ، در  .NET به گروهها یا فضای نامهای مختلفی دسته بندی می شوند . در نوشتن یك برنامه  می توانید هر كدام از فضای نامها را كه نیاز داشتید به برنامه اضافه كنید برای مثال یكی از این فضای نامها برای برنامه نویسی تحت ویندوز بكار می رود ،یكی دیگر برای برنامه نویسی شبكه مورد استفاده قرار می گیرد فضای نام دیگری برای برنامه نویسی تحت وب به كار می رود . بعضی از این فضای نامها خود به فضای نامهای كوچكتری تقسیم می شوند كه برای كار برد خاصی در آن قسمت استفاده می شود. برای مثال فضای نام برنامه نویسی تحت وب شامل یك فضای نام كوچكتر است كه برای نوشتن سرویسهای تحت وب بكارمی رود .باید توجه داشته باشید كه تمام سیستم عامل ها،همه توابع موجود در این فضای نامها را پشتیبانی نمی كنند.برای مثال یك دستیار  دیجیتال  شخصی  از توابع اصلی چارچوب .NET پشتیبانی می كند ، اما یك سری از توابع كه در این  وسایل  كاربردی  ندارند به وسیله آنها پشتیبانی نمی شود .بخش دیگری از چارچوب .NET یك سری نوع های داده های ابتدایی را تعریف می كند . نوع های داده ای برای نگهداری اطلاعات یك برنامه در طول اجرای آن مورد استفاده قرار می گیرند.نوع های داده های كه در این قسمت از .NET تعریف می شوند به صورت بسیار پایه ای هستند (مانند “عدد صحیح علامتدار ۳۲ بیتی “) . نوع های داده ای پیشرفته تری كه در زبانهای برنامه نویسی مبتنی .NET مانند C#  و یا ویژوال بیسیك وجود دارند باید بر اساس یكی از این نوع های داده ای تعریف شده در این قسمت از چارچوب .NET باشند . این مورد باعث هماهنگی بین زبانهای برنامه نویسی می شود كه از چارچوب .NET استفاده می كنند . این قسمت از چارچوب  .NET ، سیستم نوع داده ای عمومی و یا به اختصار CTS  نامیده می شود . علاوه بر كتابخانه كلاسی  كه ذكر شد چارچوب .NET شامل بخشی به نام زبان عمومی زمان اجرا و یا به اختصار  CLR  است.این بخش از چارچوب .NET (كه مهمترین بخش آن نیز محسوب می شود)مسئول كنترل ومدیریت جرای تمام برنامه هایی است كه با استفاده از كتابخانه كلاس نوشته شده اند .

 

JIT , MSIL  :

 

هنگامی كه برنامه ای كه در آن از توابع موجود در كتابخانه كلاس .NET استفاده شده است را كامپایل می كنید ، بلافاصله كد قابل فهم برای سیستم عامل و یا كد محلی تولید نمی شود . در عوض كد شما به زبانی به نام زبان سطح میانی مایكروسافت و یا به اختصار MSIL تبدیل می شود . این كد برای سیستم عامل خاصی نیست و همچنین منحصر به زبان C#  نیز نیست . به عبارت دیگر كد زبانهای دیگر نیز می تواند به MSIL تبدیل شود . كدهای زبانهای دیگر كه از چارچوب .NET استفاده می كنند نیز (مانند ویژوال بیسیك)هنگام كامپایل ابتدا به زبان MSILتبدیل می شوند . هنگام استفاده از ویژوال استودیو برای نوشتن برنامه ، این مرحله از كامپایل توسط ویژوال استودیو انجام می شود. اما برای اجرای یك برنامه توسط سیستم عامل یك مرحله دیگر نیز مورد نیاز است . این مرحله وظیفه كامپایلر  Just – in – Time  یا به اختصار JIT  كامپایلر است . این كامپایلر كد MSIL یك برنامه را دریافت كرده  و آن را به كدی تبدیل می كند كه بوسیله سیستم عامل قابل اجرا باشد . بعد از اینكه تبدیل توسط JIT  انجام شد سیستم عامل می تواند برنامه را اجرا كند .همانطور كه از اسم این قسمت نیز مشخص است (Just – in – Time)كدهای زبان MSIL فقط هنگامی به زبان محلی قابل فهم برای سیستم عامل تبدیل می شوند كه بخواهند اجرا شوند. در گذشته برای اینكه بتوانید برنامه خود را بر روی سیستم عامل های مختلف اجرا كنید نیاز داشتید كه برای هر یك از نسخه های سیستم عامل ، آن كد را یك مرتبه به طور كامل كامپایل كنید . اما در چارچوب .NET نیازی به این كار نیست . زیرا برای هر نوع پردازنده و نیز هر نوع سیستم عامل یك نسخه از JIT   وجود دارد . برنامه شما در هر سیستم عاملی كه اجرا شود  ، كامپایلر JIT  موجود در آن سیستم عامل ، كد MSIL  برنامه شما را كه مستقل از سیستم عامل و نوع پردازنده است دریافت كرده و كد محلی مناسبی تولید می كنند  كه برایسیستم عامل قابل فهم باشد . فایده استفاده از این روش در این است كه وظیفه برنامه نویس به شدت كاهش می دهد . در حقیقت می توان گفت كه به عنوان برنامه نویس ، هنگام نوشتن كد می توانید سیستم عاملی كه قرار است برنامه روی آن اجرا شود را فراموش كرده  و فكر خود را بر روی كد و منطق برنامه متمركز كنید . كدهای مدیریت شده : همانطور كه گفتم برنامه ی شما هنگام كامپایل ابتدا به كد MSIL تبدیل می شود ، سپس این كد قبل از اجرا بوسیله JIT به كد محلی تبدیل شده و كد محلی بوسیله سیستم عامل اجرا می شود . تمام این قسمتها بخشی از وظایف CLR  است ، اما وظایف CLR به این موارد ختم نمی شود . برنامه ای كه بوسیله .NET نوشته شده است در طول زمان اجرا توسط CLR مدیریت می شود . به عبارت دیگر در طول اجرای برنامه های نوشته شده با .NET ، CLR مسئول كنترل امنیت آنها ، مدیریت حافظه برنامه ها ،  كنترل بخشهای خطا یابی   در برنامه ها و … است . به همین دلیل به برنامه های كه با .NET نوشته شده اند ، برنامه های مدیریت شده می گویند . در مقابل برنامه های تحت كنترل CLR اجرا نمی شوند به برنامه های مدیریت نشده معروف هستند و زبانهای مشخصی مانند C++ می توانند چنین برنامه های را تولید كنند . از كدهای مدیریت نشده بیشتر در مواقعی استفاده می شود كه قابلیت استفاده از كدهای مدیریت شده نباشند ، همانند فراخوانی توابع سطح پایین سیستم عامل .

 

فهرست مطالب:

 

فصل اول

چارچوب .NET     ۲

چارچوب .NET چیست .    ۲

اجزای چارچوب .NET .    ۳

JIT , MSIL              .   ۴

كدهای مدیریت شده :     .    ۵

مدیریت حافظه در .NET       ۶

مراحل اجرای برنامه در .NET     ۶

          فصل دوم

C# چیست؟   .    ۱۰

چه نوع برنامه هایی را می توان با استفاده از C# انجام داد ؟ ‍ .    ۱۱

          فصل سوم

آشنایی با شئ گرایی     ۱۴

مفهوم اشیا       ۱۴

كپسولی بودن   .    ۱۵

متد وخاصیت ها       ۱۵

          فصل چهارم

توضیحات دستورات و مفاهیم پایه   .  ۱۶

          ضمیمه (كدهای برنامه)    ۳۱

فهرست تصاویر

شكل ۱-۱ : C#  .    ۷

شكل ۲-۱ : كامپایل و ذخیره كردن.   ۷

شكل ۳-۱ : JIT  .   ۷

شكل ۴-۱ : كد محلی تولید شده با JIT   ۸

شكل ۱-۴ : ساختار اصلی  .   ۱۸

شكل ۲-۴ : منوی File  .   ۱۹

شكل ۳-۴ : منوی Open   ۲۰

شكل ۴-۴ : كادر  Print   ۲۱

شكل ۵-۴ : منوی Edit    ۲۳

شكل ۶-۴ : منوی View      ۲۵

شكل ۷-۴ : زیر منوی Formatting .   ۲۵

شكل۸-۴ : كادر محاوره ای Font   ۲۶

شكل ۹-۴ Color :   ۲۷

شكل ۱۰-۴ : تنظیمات about .  ۲۸

شكل ۱۱-۴ : تنظیمات about .  ۲۹

شكل ۱۲-۴: نمایش about   ۲۹

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : 28 اکتبر 2017 به اشتراک بگذارید :