ارس فایل » پایان نامه ميزان پيشرفت تحصيلی دانش آموزان و رابطه آن با رضايت شغلی معلمان در دوره ابتدايی
تکامل و حرکت، مبنا و پیش فرض کل وجود است. (انگلس)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : پایان نامه تعداد صفحات : 80 حجم فایل (مگابایت) : 0.109 فرمت فایل : ورد نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">پایان نامه ميزان پيشرفت تحصيلی دانش آموزان و رابطه آن با رضايت شغلی معلمان در دوره ابتدايی</span>

 ميزان پيشرفت تحصيلی دانش آموزان و رابطه آن با رضايت شغلی معلمان در دوره ابتدايی

 

۱-۱     مقدمه :

 

تعليم وتربيت فرايندي است که شرايط و امکانات مناسب براي رشد ابعاد جسمي ، ذهني ، عاطفي اجتماعي و اخلاقي افراد را فراهم مي کند ،تا زمينه شکوفايي استعدادهاي آنها را فراهم سازد و آنان را با هنجارهاي پذيرفته شده اجتماعي هماهنگ کند . با توجه به اهميت خاصي که آموزش و پرورش در توسعه همه جانبه جامعه دارد شايسته است که مسايل آن از زواياي مختلف مورد توجه قرار گيرد .

در ميان مجموعه فعاليتهايي که براي تعليم و تربيت دانش آموزان انجام مي شود ، بيشترين سهم به تدريس معلم در کلاس درس اختصاص مي يابد و اين فعاليت چنانچه منتج به يادگيري شود،براي شاگردان مفيد خواهد بود.

يکي از مسائل مهمي که اکثر نظامهاي آموزشي جوامع به آن مبتلا مي باشند، کاهش کارائي دروني نظام آموزشي است که معمولا با شاخصهايي نظير افت تحصيلي يا شکست تحصيلي بيان ميگردد.از اين رو مسئولين آموزشي همواره تلاش نموده اندتا با اقدامات مناسب موجبات افزايش کارائي دروني نظام آموزشي را فراهم آورند.در اين راستا عواملي که به نحوي با کارائي دروني نظام آموزشي در ارتباط بوده و مي توانند موجبات افزايش آن را فراهم آورند، مورد توجه قرار گرفته اند که رضايت شغلي معلمان و عملکرد آموزشي آنان از آن جمله مي باشد.

بدون شک،يکي از عوامل موفقيت معلمان در کار تعليم و تربيت دانش آموزان ، وجود انگيزه مناسب در آنان مي باشد. به عبارت ديگر رضايت شغلي معلمان در پيشرفت تحصيلي دانش آموزان تاثير بسزايي دارد.

تحقيقات و گزارشهاي موجود در اين زمينه بيانگر وجود ارتباط مثبت بين ميزان رضايت شغلي معلمان و کارايي آنان است.

وجود رضايت شغلي موجب ميشود که معلم به صورت موفق تري در کار خود ظاهر شود، از شغل خود لذت ببرد، احساس نشاط کند، نسبت به دانش آموزان با خوشرويي رفتار نمايد و علاقه به درس و دانش اندوزي را در دانش آموزان تقويت نمايد.

بر عکس معلماني که بدون انگيزه در سر کلاس حاضر ميشوند ، تمام قابليت و توان خود را به کار نمي گيرند و در نتيجه محيط کلاس از شور و نشاط وويايي لازم برخوردار نمي شود.و واضح است که محيط کسالت آور نيز تمام قوا و توان دانش آموز را به عرصه يادگيري فرا نمي خواند.

با توجه به رسالت و نقش معلمان در رشد ابعاد مختلف  وجود کودکان و نوجوانان و تربيت نيروي انساني هر جامعه اغراق نخواهد بود. اگر بگوئيم که معلمان نقطه آغاز هر تحول آموزشي هستند و با داشتن معلمان علاقه مند، شايسته و دلسوز مي توان چهره سازمانهاي آموزشي را دگرگون ساخت و فضاي مدارس را به فضاي سرشار از محبت، رشد، بالندگي و لذت بخشي تبديل کرد.

 

۲-۱       بيان مساله:

 

اگر محيط مدرسه براي شاگردان به صورت محيطي جذاب در نيايد، دانش آموزان افسرده و بي ميل و رغبت به تحصيل ادامه خواهند داد  و پيشفت چشم گيري نخواهند داشت و محيط آموزشي کسل کننده خواهد شد، بنابر اين بايد محيط آموزشي دانش آموزان را جذاب کرد تا دانش آموزان در چنين محيطي استعدادهاي بالقوه خود را بالفعل در آروند. بدون شک معلمان در جذاب کردن چنان محيطي نقش اساسي دارند و اين زماني تحقق خواهد يافت که آنان از کار کرکردن با دانش آموزان راضي و به شغل خود عشق بورزند.

معلم افسرده و غمگين ، افسردگي و غمگيني و عصبانيت را براي کلاس درس به ارمغان مي آورد و اين باعث افسردگي گلهاي معطر و شکوفه هاي تازه که مي خواهند استعدادهاي خود راشکوفا کنند مي شود  و اينها اخلالي زياد در محيط آموزشي ايجاد خواهد کرد و فعاليتهاي معلم هم کمترين تاثير بر روي آنان نخواهد گذاشت و مانع از پيشرفت تحصيلي آنان خواهد شد.

از آنجا که پيشرفت تحصيلي دانش آموزان به عنوان يکي از اهداف اساسي مهم در نظام آموزش و پرورش بوده و معلمان نيز در صورت داشتن انگيزه مناسب مي توانند، نقش عمده اي در تحقق اين امر داشته باشند. به همين خاطر اين مساله ذهن پژوهشگران را به خود معطوف داشته است که در پيشرفت تحصيلي دانش آموزان و رضايت شغلي معلمان چه رابطه اي وجود دارد؟

 

منابع و مآخذ:

 

۱-         علاقه بند، علي، مقدمات مديريت آموزشي، انتشارات بعثت، ۱۳۷۰، تهران

۲-         کريمي،حسين، بررسي رابطه بين رضايت شغلي و عملکرد آموزشي معلمان، مقطع راهنمايي، آموزش و پرورش منطقه ۲ تهران

۳-         دعايي، حبيب الله، مديريت منابع انساني، ناشر، مولف، ۱۳۷۴

۴-         دلاور علي، روشهاي تحقيق در روان شناسي و علوم تربيتي، دانشگاه پيام نور، ۱۳۸۰، تهران.

۵-         يادگار، تيرانداز، پرويز، بررسي رضايت شغلي و تاثير آن بر عملکرد کارکنان، پايان نامه کارشناسي ارشد مديريت دولتي، دانشگاه آزاد، واحد تهران، ۱۳۷۷

۶-         شفيع آبادي، عبدالله راهنمايي تحصيلي و شغلي

۷-         ساعتچي، محمود، روان شناسي در کار، سازمان و مديريت ، مرکز آموزش مديريت دولتي، ۱۳۷۰

۸-         لطيفي، علي، بررسي رابطه بين رضايت شغلي معلمان و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان ، مقطع ابتدايي منطقه ۱۸ تهران

۹-         حسن زاده مقصودلو، غلامعلي، رابطة رضايت شغلي معلمان و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان در دوره ابتدايي، منطقه هريس، ۱۳۸۰

۱۰ – ديويس کيت و نيواستودم، جان، رفتار انساني در کار، ترجمه محمد علي طوسي، مرکز آموزش مديريت دولتي ، ۱۳۷۳، تهران.

 

فهرست مطالب:

 

فصل اول

۱-۱       مقدمه

۱-۲       بيان مسئله

۱-۳       اهميت وضرورت مساله

۱-۴       اهداف تحقيق

۱-۵       فرضيه هاي تحقيق

۱-۶       تعاريف متغيرها

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : تاريخ : ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :