ارس فایل » پیشگیری از اعتیاد درمحله ها
اگر زمانی دراز به اعماق نگاه کنی آنگاه اعماق هم به درون تو نظر می‌اندازند. (نیچه)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : 5900 تومان

نوع فایل : تحقیق تعداد صفحات : 30 حجم فایل (مگابایت) : 0.4 فرمت فایل : ورد فایل های موجود : word نرم افزارهای مورد نیاز : microsoft office
<span itemprop="name">پیشگیری از اعتیاد درمحله ها</span>

پیشگیری از اعتیاد درمحله ها

 

تحقیق پیشگیری از اعتیاد درمحله ها

 

فرصت های اجتماعی و تفریحی مناسب؛ این عامل امکان ارضای نوجویی و لذت طلبی و قدرت برای ایجاد تغییر (فرصت اجتماعی) را برای افراد جامعه ایجاد می کند و این اکر لزوم روی آوردن به مصرف مواد را کاهش می دهد.میزان حمایت پلیس از جوانان؛ باعث ارتباط تر جوانان با قوانین شده، داشته های محلی تقویت می شود، امکان مشارکت افزایش می یابد، قوانین مناسب تر تنظیم می شوند، خلاف کاران مشتری های بالقوه خود را از دست می دهند، هنجارها تقویت می شود، اعتماد به محله و دیگران زیاد می شود، پلیس خود را مقابل ویژگی های خاص دوران جوانی (نظیر هیجان خواهی در قالب قانون) احساس نمی کند و مواردی از این دست به محافظت در برابر مصرف مواد کمک می کند. این امر همچنین توزیع دانش صحیح را احتمالاً افزایش می دهد.فرصت مشارکت همه ی افراد در سنین مختلف؛ مشارکت در جنبه ی روان شناختی عزت نفس را افزایش می دهد و تعهد به اجرای تصمیمات مشترک را، از سوی دیگر داشته های محلی و احساس تعلق را بالا خواهد برد، در ایجاد سرمایه ی اجتماعی و خلاقیت را بالا می برد. شبکه های توزیع اطلاعات و سازمان دهی محلی را بهبود می بخشد.امکان انجام فعالیت های پس از مدرسه در محله؛ اوقات فراغت نوجوانان و جوانان به صورت مناسبی پر می شود.

پیوند افراد با نهادهای اجتماعی؛ این نهادها برای حفظ سلامت جامعه ایجاد شده اند . اعتماد به این نهادها فعالیت های وظیفه ای آنها را تقویت می کند و بخشی از سرمایه ی اجتماعی محلی و حقوق و مسئولیت های شهروندی تقویت می شود. دسترسی به اهداف نهادها و ساکنان، نفع مشترک است به این ترتیب سلامت و رفاه تقویت و آسیب ها تضعیف می شود.دلبستگی و شبکه های روابط اجتماعی؛ این یکی از بزرگترین عوامل محافظ است که در بخش های مختلف به آن پرداخته شد.دسترسی به خدمات اجتماعی و عمومی؛ در موضوع عوامل خطر مورد توجه قرار گرفت.نفوذ هنجارهای ضد مواد؛ این هنجار ها با نادرست و ضد ارزش شناختن مصرف مواد به صورت درونی ونیز در قالب روابط اجتماعی جاری در محله رفتار مصرف را ناشایست قلمدادکرده،با آن به مقابله می پردازد.هماهنگی و همکاری در بین سازمان های محله؛ این موضوع به معنی سازمان یابی داشته های محلی و منابع آن است که طی آن با تشکیل ائتلاف ها و سازمان های اجتماع محور، اهداف توسعه ای محلی و مقابله با آسیب ها تقویت می شود. (توضیح بیشتر را در بخش اقدامات اجتماع محور می بینیم.آگاهی از قوانین؛ به عنوان بخشی از حقوق شهروندی، آشنایی با نتایج رفتار، امکان حمایت قانون از رفتارهای سالم و مواردی از این است.

 

 

فهرست مطالب

 

بیان مساله            ۱

۱)مبانی نظری الف – اعتیاد  ۲

عوامل محافظ در پیشگیری از اعتیاد در محله ها  ۸

توافق بر سر مفهوم پیشگیری از اعتیاد ۱۰

طیف فعالیت های پیشگیرانه  ۱۲

مشخصه های محله :           ۱۹

عوامل تشکیل دهنده ی هویت محله عبارتند از    ۲۰

عناصر و ارکان تشکیل دهنده محله :    ۲۰

جمع بندی           ۲۵

قیمت فایل : 5900 تومان

دسته بندی : , تاريخ : ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ به اشتراک بگذارید :