ارس فایل » Active Server Page (ASP) چیـست؟
هنر، کلید فهم زندگی است. (اسکار وایله)
ضمانت بازگشت
فایل های تست شده
پرداخت آنلاین
تضمین کیفیت
دانلود فوری

قیمت فایل : رایگان

نوع فایل : مقاله حجم فایل (مگابایت) : 0.4 فرمت فایل : ورد نرم افزارهای مورد نیاز : Microsoft Office
<span itemprop="name">Active Server Page (ASP) چیـست؟</span>

Active Server Page (ASP) چیـست؟

 

مختصری از مقاله

 

با گذشت سال های متمادی ، تغییرات فراوانی در اینترنت به وجود آمده است. در ابتدا اینترنت به منظور یک سـرویس دهنده ارتباطـات برای بخشـهای دولتی و موسـسـات دانشـگاهی به کار میرفت. کم کم با گسترش و تغییرات اینترنت ، محتویات صفحـات وب نیز دستخوش تغییر شد. در روزهای اول از HTML برای طراحی صفحـات وب ایستا استفاده می شد ، صفحـات وب ایستا صفحـاتی هستند که نمایش آنـها در زمانهای مختلف و برای کاربران مخـتلف یکسان بوده و تغییری نداشته باشند. امروزه اینگونه صفحـات منـسوخ شده و جای خود را به صفحـات پـویا (Dynamic) داده اند. در این نوع از طراحی می توان به صفحـات قابلیت های برنـامه نویسی افزود ، مثلاً سایت های خرید و فروش آنلاین و یا موتورهای جستجو که سایتهای پــویا هستند.

راه حل مایـکروسافت برای ساختن صفحـات وب پـویا استفـاده از Active Server Page هـا می باشد که به اختصار به آن ASP گفته می شود.

ASP شـامل دو بـخش کـدهای HTML و کـدهای برنـامه نویـسی می باشـد. کـدهای HTML بـا استفاده ازیک نـرم افزار ویرایشـگر متن مثل Notepad یا WordPad و یا نـرم افزارهای طراحی سایت مثل Front Page نوشته می شوند. کـدهای اسکریپتی مـی توانند توسط تعـدادی از زبانهای اسـکریپت نویسی مثل VB Script ، Java Script و Perl Script نوشـته شوند.

بیشتر صفحـات ASP با استفـاده از VB Script ایجـاد می شـوند و دسـتورات آن  بسیار شبیه VB Script می باشند.

استفاده از نرم افزار

در روزهای اولیه هیچ ابزار گرافیکــی برای ایجاد صفحـات وب در دسـترس نبود و کـاربران مـجبور بودند از ویرایشگرهای ســاده متنی برای طراحیـهای خود اسـتفاده کنند. پس از مــدّتی ویرایشـگرهای گرافیکی همــانند Microsoft Front Page به بازار آمد که برای ایجاد سریع صفحات وب به کار می رفت. اگر چه این نرم افزار برای ساختن صفحـات وب ایستا بر مبنای HTML بسیار سودمند مـی باشد اما کارآیـی خود را هنگـام طراحـی صفحـات ASP از دست می دهد.

یکی ازکاراترین نرم افزارها برای برنامه نویسی ASP ، Macromedia Dream Weaver است کـه طراحـی صفحـات وب پــویـا را بسـیار سـاده و از اکثـر زبانـهای بـرنـامه نویسی وب پــویا حمایت می کند.

از دیگر نرم افزارهایی که می توان طراحی صفحـات وب پویا را به آسـانی به وسیله آن انجـام داد می توان به Blue Voda Website Builder اشـاره کرد.

اجرای صفحات ASP

بـــرای اجــرای صفحـات ASP بر روی کامپیوترتان نیـــاز به یک سـرویس دهنده وب دارید. PWS یــا Personal Web Server یک سـرویس دهـنده رایــگان مـی باشـد کــه برای همــه ویندورها به جــــز NT ، XP و ۲۰۰۰ مناسـب اسـت امــا IIS یــا Internet Information Service سـرویس دهنده وب حــرفه ای مایـکروسـافت است که برای وینـدوزهای NT ، XP و ۲۰۰۰ قابـل استفـاده است.

قیمت فایل : رایگان

دسته بندی : , تاريخ : ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ به اشتراک بگذارید :